فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوب



برنج پخته و نگهداري آن

۸/شهریور/۱۳۹۶
منابع ومقالات -
بدون دیدگاه

برنج پخته و نگهداري آن :طبع برنج سرد و خشک است البته نظريه های متفاوتی نيز درباره طبع برنج وجود دارند. برنج تازه دارای ویتامین بیشتری از برنج کهنه است

برنج پخته و نگهداري آن

برنج پخته‎‏شده را فقط می‏توان بین 24 تا 48 ساعت در یخچال نگهداری نمود . البته به شرط اینکه در ظرف مناسب ودر‎‏داری ریخته شده باشد و دمای خنک یخچال به اندازه کافی به همه قسمت‏های آن برسد. این زمان برای برنج‏هایی که با مواد غذایی دیگری مخلوط شده ‏اند مثل لوبیاپلو، عدس ‏پلو، برنج و خورش مخلوط‏‏ شده و … کوتاه‌تر است.

در ‌واقع هرچه یک ماده غذایی غنی‏ تر باشد، محیط رشد مشناسبی برای فعالیت میکروب‏ ها فراهم می ‏کند و در نتیجه زودتر هم فاسد می‏ شود.

نگهداری طولانی‏ مدت برنج

به همین دلیل نگهداری طولانی‏ مدت برنج در یخچال به دلیل فعالیت میکروب‏ ها توصیه نمی‏ شود. این میکروب‌ها دو نوع سم تولید می‏ کنند که یکی استفراغ‏ آور است و دیگری باعث ایجاد اسهال می‏ شود.

سم تولیدشده خطرناک است و مصرف آن در کودکان، خانم‏ های باردار، سالمندان و کسانی که سیستم‌ایمنی ضعیفی دارند حتی می‏تواند کشنده باشد. البته این مشکل برای برنج خام وجود ندارد زیرا برنج، خشک است و شرایط رشد برای میکروارگانیسم‏ ها فراهم نمی باشد .

–  آب برنج خنک کننده است.

–  کته برنج برای اسهال افراد غذای مناسبی است.

–  کمپرس نمودن  با آرد برنج تب را کاهش می‎دهد.

– خوردن برنج باعث بازشدن رنگ چهره می‎شود..

برنج برای درمان فشارخون مفید است.

– اگر می‎خواهید لاغر شوید سه روز فقط کته برنج بخورید هیچ چیز دیگری نخورید.

 

شالی کوبی امین : کارخانه شالیکوبی امین با برند  iranricemill آماده ارائه خدمات فروش انواع : برنج طارم / برنج شیرودی / برنج شمالی / برنج چینو / برنج ایرانی / برنج ندا / برنج طارم سنگی  با بهترین کیفیت می باشد.

 

برچسب ها: نحوه نگهداری برنج برنج پخته و نگهداري شرایط نگهداری برنج برنج پخته



دیدگاه
دیدگاه شما :