فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوبتشخیص برنج مرغوب از تقلبی

۲/آبان/۱۳۹۶
منابع ومقالات -
بدون دیدگاه
تشخیص برنج مرغوب از تقلبی : برنج ایرانی یکی از محصولات کشاورزی است که هر فرد در سال 40 کیلو گرم ان را استفاده میکنند. اما انتخاب برنج باکیفیت از انواع تقلبی آن که در کیسه‌های برنج مرغوب ایرانی عرضه می‌شود، امری سخت و نیازمند تجربه میباشد.

 

تشخیص برنج مرغوب از تقلبی

برنج یکی از محصولات استراتژیک است که کشت و تولید آن در ایران به ویژه در استان‌های شمالی کشور مزیت بالایی دارد اما با ورود برنج‌های ارزان و بی‌کیفیت خارجی بازار تقلب در این محصول پرمصرف نیز قوت گرفته است.

اما صرف نظر از معیارها و نشانه‌های یک برنج مرغوب و با کیفیت؛ کارشناسان معتقدند برنج مرغوب را باید از معتمدین یا مغازه‌ها و فروشگاه‌های معتبر خریداری کرد.

دانه بلند بودن برنج

اما در میان معیارهای انتخاب برنج مرغوب، دانه بلند بودن آن اهمیت دارد یا طعم، بو و مغذی بودن؛ کارشناسان می‌گویند برنج‌های خارجی به دلیل نوع عرضه آن‌ها به صورت نیم پخت (پاربویل) بیشتر از برخی ارقام داخلی قد می‌شکند اما تنها خاصیت آن‌ها همین است در حالی که برنج مرغوب ضمن برخوردار بودن از اندازه مناسب طعم و بوی بسیار مطبوعی دارند به گونه ای که از هنگام خرید تا پخت می‌توان بوی آن را احساس کرد.

برنج مرغوب و باکیفیت دانه‌های یکدست و یکرنگی را دارد به گونه‌ای که وقتی آن را در دستان خود قرار ‌دهید نتوانید تفاوت آن‌ها را از یکدیگر تشخیص دهید و رنگ و اندازه دانه‌ها با هم فرقی نکند.

 

یکی از نشانه‌های تشخیص برنج ایرانی با کیفیت نسبت به دیگر برنج‌ها این است که وقتی دانه‌های برنج را زیر زبان‌ و دندان قرار دهید یک طعم خاصی داشته باشد و عطر آن را بتوانید استشمام کنید همان عطری که در شالیزارهای کشور قابل استشمام است.

یکی دیگر از راه هایی که می‌توان برنج ایرانی با کیفیت را از انواع بی کیفیت و تقلب تشخیص داد این است که برنج را در داخل دو مشت قرار دهید و نفس گرمی به آن بدمید اگر بوی مطبوع برنج ر احساس کردید این محصول با کیفیت میباشد.

و همچنین شالیکوبی امین با همکاری متخصصان با تجربه و مجرب در این امر، اماده خدمت رسانی و مشاوره به شما در این زمینه میباشند.

شالی کوبی امین : کارخانه شالیکوبی امین با برند  iranricemill آماده ارائه خدمات فروش انواع : برنج طارم / برنج شیرودی / برنج شمالی / برنج چینو / برنج ایرانی / برنج ندا / برنج طارم سنگی  با بهترین کیفیت می باشد.

برچسب ها:دیدگاه
دیدگاه شما :