برنج چینو

برنج چینو  : روستای چینو در شمال شرقی ایران در استان گلستان قرار دارد. این روستا در 50 کیلومتری شرق گرگان و در 16 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان علی آباد واقع شده است ،از شمال شرقی به مرکز علی آباد ، از جنوب به روستای افراتخته ، از مشرق به روستای خاک پیرزن واز مغرب به روستای بالا چلی محدود است ، آب و هوای معتدل کوهستانی با مناظر سرسبز بوده جزو روستاهای  ییلاقی به شمار می آید و هر ساله در فصل بهار و تابستان پذیرای میهمانان زیادی می باشد .

برنج چینو

عمده ترین محصول کشاورزی چینو، برنج چینو می باشد . به لحاظ واقع شدن زمینهای کشاورزی این روستا در دهانه زرین گل و برخورداری از منطقه نیمه مرطوب کوهستانی و نیز برخورداری از آبهای جاری شده از کوههای سمنان (که بسیار مغذی است) و همچنین وزش بادهای مناسب در طول شبانه روز از کوههای ابر و ملک سلیمان ، مخصوصاً در هنگام گرده افشانی برنج و نیزکم آفت بودن این منطقه ، موقعیت مناسبی را برای کشت برنج در این زمین ها فراهم آورده است و برنج تولید شده آن زبان زد خاص و عام در منطقه علی آباد است و از انواع برنج آن می توان برنج شیرودی، برنج ندا ،برنج فجر، برنج دم سیاه ، برنج طارم و دیگر انواع برنح نام برد.

 

شالیکوبی برنج امین ارائه دهنده برنج خاصی با نام  برنج چینو که از نظر کیفیت بسیار مرغوب است می باشد و آماده ارائه خدمات فروش برنج ایرانی بابهترین کیفیت از جمله انواع : برنج طارم / برنج شیرودی / برنج شمالی / برنج چینو / برنج ایرانی / برنج ندا / برنج طارم سنگی و...است.

شماره تماس : 01734279256 

همراه :   09121303609