فایبرسمنت فایبرسمنت برد تولید کننده فایبرسمنت فایبرسمنت ایرانی لیست قیمت فایبرسمنت قیمت فایبرسمنت سمنت بورد سمنت برد فروش فایبرسمنت فروش فایبرسمنت نمای فایبر سمنت سمنت برد طرح چوبرقم فجر

۲۰/دی/۱۳۹۶
منابع ومقالات -
بدون دیدگاه

 رقم فجر : فجر یکی از ارقام پر محصول است که در سال ۱۳۷۷ معرفی و در استان های شمالی کشت میگردد. این رقم برخلاف اکثر ارقام پرمحصول ، تاحدودی کیفی و خاصیت آروما تیک عطری دارد و از طعم مناسبی نیز برخوردار می باشد .

رقم فجر

رنگ دانه برنج سفید کدر و در حال حاضر یکی از کیفی ترین ارقام پرمحصول بوده که در معیار قیمت گذاری خرید تضمینی انواع پرمحصول برنج در گروه یا طبقه یک قرار دارد.که در معیار قیمت گذاری خرید تضمینی انواع پر محصول برنج در گروه یا طبقه یک قرار دارد.

طول دانه قبل از پخت ۸/۰۲ میلی متر و پس از پخت ۱۰/۲۸ میلی متر و نسبت طویل شدن دانه ۱/۲۸ می باشد عرض دانه برنج ۱/۸۸ میلیمتر و درجه حرارت ژلاتینی شدن آن (پائین) حدود 6 و قوام یا غلظت ژل 68 که نشانگر نرم بودن این رقم پس از پخت می باشد .

میزان آمیلوز آن ۲۲/۹ درصد که نزدیک به ارقام کیفی و مطلوب بوده و از عملکردی مناسب و قابل قبولی (حدود 6-6.5 تن شلتوک در هکتار) برخوردار است . راندمان تبدیل این رقم حدود 66درصد و از ارقامی است که دوره رشد و نموان متوسط ( 130 روز) بوده و در مقابل ورس مقاوم و ریزش دانه ندارد.

شالی کوبی امین : کارخانه شالیکوبی امین با برند  iranricemill آماده ارائه خدمات فروش  انواع برنج ایرانی از جمله  : برنج طارم / برنج شیرودی / برنج شمالی / برنج چینو / برنج ایرانی / برنج طارم سنگی و... می باشد.

 

برچسب ها: رقم فجر برنج فجر قیمت برنج فجر برنج فجر با کیفیت برنج فجر مرغوب خرید برنج فجر آشنایی با رقم فجردیدگاه
دیدگاه شما :